Zwinął trzy rowery

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Pilscy kryminalni zatrzymali 31-latka, który parał się kradzieżami rowerów. Grasował głównie w centrum miasta. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 3 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy na bieżąco zbierali i analizowali materiały dotyczące kradzieży rowerów, do których dochodziło na terenie miasta. W toku wykonywanych czynności wytypowali osobę, która mogła być odpowiedzialna za te zdarzenia. Zatrzymali ją 10 czerwca.

W trakcie przesłuchania 31-letni pilanin przyznał się do kradzieży trzech rowerów na terenie Piły. Amator cudzego mienia upodobał sobie rowery stojące przed obiektami usługowo-handlowymi i mieszkalnymi w centrum miasta. Rowery chciał sprzedać, jednak nie znalazł kupców. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia ? informuje podkom. Żaneta Kowalska z pilskiej KPP.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za swoje czyny odpowie przed Sądem.  Pilanin w przeszłości był wielokrotnie karany za kradzieże i włamania. Tym razem grozi mu do 5 lat więzienia.

 (Red.)

 Fot. KPP Piła