10 MLN DLA SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE NA ODDZIAŁ RATUNKOWY

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Szpital Specjalistyczny w Pile pozyskał 10 mln zł z jednego z programów Ministerstwa Zdrowia.  Trafią one na modernizację i zakup światowej klasy sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Zakupiony będzie m.in. wielorzędowy tomograf komputerowy (ok. 6,5 mln zł) oraz cyfrowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym (ok. 1,4 mln zł). Warto dodać, że wśród 207 wnioskodawców nasz szpital zajął drugie miejsce.

– Dzięki tym inwestycjom znacząco zwiększy się dostępność do świadczonych usług diagnostycznych na SOR, skróci się czas oczekiwania na wykonanie badania, poprawi się komfort i jakość obsługi pacjentów. Przede wszystkim jednak poprzez zakup tego sprzętu zmniejszą się kolejki na tym newralgicznym oddziale szpitala – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

– Nowe inwestycje z pewnością poprawią efektywność pracy oddziału, na czy nam bardzo zależy – dodaje Wojciech Szafrański, starosta pilski.

To już kolejna inwestycja w tej placówce w ostatnim czasie. Od 2018 roku Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile wraz ze Szpitalem i sprzyjającymi mu podmiotami pozyskał ok. 57 mln zł.

Pozwoliło to między innymi zmodernizować Oddział Chemioterapii i Pracownię Endoskopii, wybudować salę operacyjną na Oddziale Okulistycznym czy zakupić sprzęt specjalistyczny niezbędny do wykonywania innowacyjnych zabiegów neurochirurgicznych i chirurgiczno-onkologicznych. Obecnie za ponad 20 mln zł trwa także kompleksowy remont Oddziału Kardiologicznego. W jego ramach zostanie między innymi zwiększona liczba łóżek do intensywnej terapii.

– Nadrabiamy wieloletnie zaniedbania w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, zdając sobie jednocześnie sprawę, że wciąż jeszcze długa droga przed nami, ale ciszy fakt, że tak wiele udało się już zrobić, a lista zadań sukcesywnie maleje – mówi starosta Eligiusz Komarowski i dodaje: – Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wsparcie  parlamentarzystów: posła Zbigniewa Ajchlera, posła Krzysztofa Czarneckiego i posła Marcina Porzucka, którzy pomagają nam w pozyskiwaniu pieniędzy na inwestycje w szpitalu. 

powiat.pila.pl