Brązowy krążek dla strzelca SKS Inter -Continental

Najnowsze Piła Wydarzenia

BYDGOSZCZ. Mikołaj Łapaczyńki, reprezentant SKS “Inter-Continental” w Pile, zdobył brąz na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy.

Strzelectwo sportowe w Powiecie Pilskim reprezentowane jest w systemie sportu wyczynowego w ramach współzawodnictwa ogólnopolskiego tylko przez Strzelecki Klub Sportowy „Inter-Continental” Piła.

Co słychać u pilskich zawodników?

Kazimierz Sadowski

Najważniejszą imprezą były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski organizowane przez WKS „Zawisza” w Bydgoszczy, na 80-letniej, lecz przed kilku laty zmodernizowanej strzelnicy wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt i osprzęt strzelecki z dostosowaniem dla strzelców niepełnosprawnych.

Strzelcy rywalizowali w konkurencjach kulowych i pneumatycznych: karabin i pistolet.

Nasz klub reprezentował Mikołaj Łapaczyński, ubiegłoroczny srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów w pistolecie kulowym oraz 5. w pneumatycznym. Mikołaj w tym roku startował tylko w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów. Był zgłoszony również do dwóch konkurencji kulowych, lecz kontuzja wykluczyła go ze startu w trzech konkurencjach, do których był przygotowany „na medal” – relacjonuje trener pilskich strzelców i prezes SKS “Inter-Continental” w Pile, Kazimierz Sadowski.

Mikołaj w eliminacjach do finału zajął 1 miejsce, wyprzedzając zawodnika – kadrowicza z „Gwardii”, ubiegłorocznego medalistę o trzy punkty. Do finału weszli zawodnicy z pierwszej ósemki.

W finale natomiast Mikołaj zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal.

Poniżej punktacja.

Trzeba nadmienić, że Mikołaj jest zawodnikiem pracującym i studiującym w Poznaniu, na treningi
przyjeżdża dwa razy w miesiącu w piątki po południu trenując w piwnicznej strzelnicy pneumatycznej
przy Liceum na Pola, a także raz w miesiącu, w soboty – na kulowej w Chodzieży.

Finaliści mistrzostw
Strzelanie finałowe – Mikołaj pierwszy z prawej
Mikołaj na podium. Medal i dyplom wręcza sędzia główny Grzegorz Śledziński