75-lecie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

W tym roku jubileusz 75-lecia obchodzi Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach. Z tej okazji w miniony poniedziałek, 3 kwietnia we wronieckiej „Szkole na Leśnej” odbyła się okolicznościowa akademia. Podczas wydarzenia poseł ziemi pilskiej, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak otworzył pierwszą w powiecie szamotulskim strzelnicę wirtualną.

Inwestycja powiatu szamotulskiego została dofinansowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej kwotą około 167 000 zł. – Bardzo się cieszę, że jako parlamentarzysta ziemi pilskiej, mogłem wspierać organ prowadzący w pozyskaniu środków zewnętrznych na ten cel – mówi Grzegorz Piechowiak. – Trzymam kciuki, by szkoła ta rozwijała się i była nie tylko kuźnią wiedzy, ale również kształtowania patriotycznych postaw i charakterów na miarę wyzwań, jakie niesie współczesny świat – podkreśla.

Ze strzelnicy intensywnie korzystać będą uczniowie oddziału przygotowania wojskowego (OPW), który w „Szkole na Leśnej” funkcjonuje od bieżącego roku szkolnego. Kadeci OPW właśnie podczas poniedziałkowego „Dnia Patrona” złożyli uroczyste ślubowanie. Utworzenie klas mundurowych we wronieckiej szkole otwiera nowy etap w kształceniu młodych w powiecie szamotulskim.

Jakub Monterial