Aktywna wiosna lidera Wolf Team – sukcesy i plany

Najnowsze Regiony Sport Trzcianka Wydarzenia

Początek kwietnia był okresem kolejnego intensywnego udziału Marcina Ćwirzenia w ekstremalnych zawodach rangi międzynarodowej. Uznany zawodnik wyzwań typu OCR, twórca trzcianeckich klubów Wolf Team i Wolf Box Cross Training OCR, laureat tegorocznej Trzcianeckiej Sarenki w materii promocji sportu i aktywności – tym razem stanął do rywalizacji w niezwykle wymagających zmaganiach na Węgrzech.

W dniach 1 – 2 kwietnia trzcianczanin, reprezentując zarówno nasz kraj oraz swoje barwy klubowe, stanął do walki w Trifecta, czyli trzech biegach Spartan Race Hungary.
W pierwszej kolejności uplasował się na 3 miejscu w swej kategorii wiekowej zawodów odbywających się w Salgaotorjan. Na dystansie Beast z zaplanowanego formatu 21 km faktycznie przyszło mu wraz z innymi śmiałkami zmierzyć się z dystansem 25,5km z ponad 30 przeszkodami. Bardzo wymagający teren był też dodatkowo, ze względu na warunki atmosferyczne, naznaczony wszechobecną wodą oraz błotem na szlaku.

Natomiast już następnego dnia zawodów nasz reprezentant ponownie stanął do rywalizacji – tym razem z 13 km odcinkiem z ponad 25 przeszkodami, gdzie zajął 5 miejsce w swej kategorii. Następnie, wśród nasilającego się deszczu, czekała go wreszcie linia startu ostatniego wyzwania – formatu Sprint 8 km. Włożony dotychczas wysiłek treningowy – motoryczny, kondycyjny i mentalny – dał Wilkowi z Trzcianki drugi brąz. Warto też zaznaczyć, iż tym razem zabrakło jednynie 10 sekund do srebra.

Pokonawszy wraz z innymi uczestnikami naddunajskiego współzawodnictwa łącznie 47 km i ponad 90 przeszkód w trudnych uwarunkowaniach naturalnych – nasz mistrz zmęczony, lecz szczęśliwy powrócił do kraju. Dziękując jednocześnie swoim partnerom strategicznym za zaufanie i wsparcie: Nadleśnictwu Trzcianka, Miastu i Gminie Trzcianka, Stowarzyszeniu Fotograficznemu Sarenka, firmom – Loft Home Vilmax, 4Line Catering Dietetyczny, portalowi YouWear.com.pl, CBDmed, Athletic Gym & Fitness oraz za nieocenione wsparcie – obydwóm macierzystym zespołom WOLF BOX i WOLF TEAM.

W najbliższym czasie naszego lidera czeka kolejne trudne terenowe wyzwanie, bardzo podobne pod kątem charakteru zmagań do ostatniego. Będą nim majowe starty w dystansach 24 km, 14 km i 8 km na terenie Rumunii – gdzie w ubiegłym roku zdobył złoty medal w swej klasyfikacji zawodniczej. Gratulujemy osiągniętych dotąd sukcesów naszemu mistrzowi i życzymy powodzenia w nadchodzących rywalizacjach !