ARESZT DLA WŁAMYWACZA

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 38 letniego mężczyznę, który włamywał się do domów jednorodzinnych. Sprawca odpowie także za posiadanie narkotyków. Postanowieniem Sądu 38 – latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

38 letni włamywacz w krótkich odstępach czasu włamał się do dwóch domów jednorodzinnych w Wałczu. Sprawca po wejścia do wnętrza pomieszczeń, dokonywał kradzieży biżuterii, pieniędzy jak również różnych domowych rzeczy w postaci alkoholu, odzieży, produktów kosmetycznych. Włamywacz, którym okazał się 38 latek został zatrzymany a część skradzionego mienia policjanci odzyskali.

Mężczyzna ukrywał się w wynajmowanym lokalu, gdzie podczas przeszukania policjanci znaleźli również narkotyki. Także, 38 latek odpowie nie tylko za włamania ale też za posiadanie środków odurzających i psychotropowych. Za przestępstwo włamnia grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara może być jednak wyższa, bowiem sprawca działał w warunkach tzw. „recydywy” dokonując kradzieży z włamaniem w przeciągu 5 lat od odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.