Martyna Wojciechowska i Corinne Klajda pomogą Justynie!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

Martyna Wojciechowska – znana dziennikarka telewizyjna, podróżniczka i pisarka pomoże naszej Justynie Franieczek, a Corinne Klajda przebiegnie dla niej cztery pustynie!

Sensacyjne wieści z Warszawy. Pierwszy raz w historii Powiatu Pilskiego w sprawę pomocy dla reprezentantki Polski zaangażowała się Martyna Wojciechowska , która objęła swoja opieką mieszkankę naszego regionu. W miniony poniedziałek nasza paraolimpijka wzięła udział w sesji fotograficznej promującej siłę kobiet do której została zaproszona przez samą Martynę Wojciechowską.

 Mistrzyni Świata na 400 m. i finalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Tokio Justyna Franieczek została objęta programem wsparcia Fundacji “Unaweza” . Nie byłoby to możliwe gdyby nie Polski Komitet Paraolimpijski , sama Martyna Wojciechowska ale również znana biegaczka Corinne Klajda , która dla Justyny oraz pozostałych paraolimpijek z Tokio pobiegnie przez cztery pustynie, aby zdobyć środki finansowe na fundusz stypendialny dla każdej z najlepszych zawodniczek świata.

“W swoim życiu mam szczęście – jestem otoczona wspaniałymi ludźmi, którzy wspierają mnie w mojej życiowej drodze. Nadszedł czas, abym ja również mogła wspierać inne osoby spoza kręgu mojej najbliższej rodziny i umożliwiać młodym dziewczętom wspaniałą podróż przez życie.” – pisze na oficjalnej stronie  Corinne Klajda – biegaczka, która postanowiła przebiec jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie 4 Deserts Run i pokazać, że każdy z nas może przekraczać swoje własne granice, przy okazji inspirując innych do działania.

Zbiórka, w którą zaangażowana jest Corinne, zakłada zebranie 250 000 PLN. W ramach tej kwoty pokryte zostaną koszty 10 sportowych stypendiów, po 2000 PLN miesięcznie, dla 10 paraolimpijek. To umożliwi im trenowanie bez obaw o sytuację materialną przez 12 miesięcy. Wiele z nich, aby wziąć udział w sportowej rywalizacji, poświęca pracę oraz życie prywatne na treningi i przygotowania do najważniejszych sportowych wydarzeń. Poprzez sport, paraolimpijki pokazują, że można walczyć ze swoimi ograniczeniami i przeciwnościami losu, że nigdy nie należy poddawać się pomimo trudnej sytuacji życiowej.

-Jeżeli ktoś nie wierzy w cuda, to jest to bez wątpienia moment, w którym należy przewartościować własne podejście do życia i zacząć ciężko pracować na swoja szansę.  Ta nigdy sama nie przyjdzie i w tym przypadku właśnie teraz  pojawiła się dzięki osiągniętym przez Justynę w tym roku wynikom.W myśl zasady “Kiedy mówisz, że czegoś nie jesteś w stanie dokonać to masz zupełną rację, a  jeżeli mówisz , że tego dokonasz to też masz rację”. Wszystko jest w Twojej głowie i zaczyna się od ciężkiej pracy oraz ogromnych wyrzeczeń.  Wybory, które stawiał przed Justyna los oraz  jej droga życiowa były bardzo trudne. Dziś wiele znakomitych, wspaniałych osób w tym cudowna  Martyna Wojciechowska zauważają te trudne wybory, decyzję i walkę o spełnienie marzeń dając szansę aby każdego dnia stawać się jeszcze lepszym człowiekiem – komentuje dr Kamil Całek, Szef Sztabu Zawodniczki Reprezentacji Polski.

Razem z zawodniczką Gwardii Piła / Startu Skrzatusz  Justyną Franieczek w projekcie wezmą udział inne gwiazdy kadry narodowej z całej Polski. Łącznie będzie to 10 najlepszych paraolimpijek : Renata Kałuża, Emilia Babska , Edyta Owczarz, Paulina Woźniak, Alicja Jeromin, Róża Kozakowska, Iweta Faron, Dorota Bucław, Joanna Mendak.

Materiał prasowy

Start Skrzatusz