Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy – Nagrody rozdane

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

20 kwietnia 2023 r. w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie odbyła się gala podsumowująca regionalny etap III ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych: ,,Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Konkurs został zorganizowany przez Placówkę Terenową KRUS w Pile w ramach partnerstwa Gminy Szydłowo oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Pile, którzy ufundowali nagrody. W konkursie wpłynęło aż 125 prac, z których 84 spełniły wymogi formalne określone w regulaminie: 50 w grupie uczniów z klas 0-II oraz 34 w grupie klas IV-VIII.

Na gali obecny był również wójt gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek. Komisja powołana przez Grzegorza Płachtę, kierownika PT KRUS w Pile, postanowiła przyznać nagrody uczestnikom:

  • w kategorii klas 0-III przyznać pierwsze miejsce Oliwii Kusz, uczennicy klasy II Szkoły Podstawowej w Białośliwiu, drugie Borysowi Zimny, pierwszoklasiście ze SP w Osieku nad Notecią, a trzecie Oliwii Kasperek, jego o rok starszej koleżance z tej samej szkoły.

W kategorii klas IV-VIII najwyżej oceniono pracę Mikołaja Miernowskiego, ucznia klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Szydłowie. Kolejne miejsca zajęły ósmoklasistki Lena Krzemińska (SP w Miasteczku Krajeńskim) i Noemi Wylegała (SP w Ujściu).

Wyróżnienia otrzymali: Maria Dobrowolska (SP w Starej Łubiance), Antoni Michałowski (SP w Skrzatuszu), Blanka Patyk (SP w Krzyżu Wielkopolskim), Lidia Zych (SP w Wyrzysku), Jakub Kowalski (SP w Falmierowie), Amelia Piszczek (SP w Mościskach) i Amelia Żurek (SP w Kosztowie).

Dodatkowe wyróżnienia przyznał kierownik PT KRUS w Pile: dla Igora Rachwalskiego (SP w Skrzatuszu), Ibrahima Belaida (SP w Wyrzysku) i Liliany Anny Zielińskiej (Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie).

Podczas wręczenia nagród odbył się występ młodych artystów będących pod opieką CUK w Szydłowie, którzy zaśpiewali przepiękne utwory muzyczne wprowadzając nas w radosny nastrój.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach, które poszerzają wiedzę pro-ekologiczną.

Red.