By rozwijać swój biznes przedsiębiorcy z powiatu chodzieskiego

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z partnerami zorganizowała kolejne spotkanie z cyklu „Czy warto inwestować?” – tym razem w Budzyniu. Jego celem było pokazanie szerokiego spektrum rozwiązań i wsparcia, z którego mogą korzystać chcący rozwijać swój biznes przedsiębiorcy z powiatu chodzieskiego.

Wydarzenie z udziałem przedsiębiorców, samorządowców, przedstawicieli strefy ekonomicznej i agencji rządowych odbyło się w miniony poniedziałek, 3 kwietnia.

– Przedsiębiorczość jest czynnikiem rozwoju lokalnego, dlatego wspólnie z Polską Strefą Inwestycji – Wielkopolska, przy współpracy z samorządami oraz instytucjami otoczenia biznesu, staramy się tworzyć korzystne warunki dla jej dalszego rozwoju – podkreśla Grzegorz Piechowiak, poseł tej ziemi, wiceminister rozwoju i technologii. Piechowiak jest inicjatorem spotkań z cyklu „Czy warto inwestować?”, które od kilku miesięcy odbywają się w całym regionie pilskim – w każdym powiecie.

Uczestnicy spotkania w Budzyniu mieli okazję porozmawiać „na żywo” z przedstawicielami instytucji rządowych i uzyskać odpowiedź na nurtujące ich tematy. Dowiedzieli się między innymi, jakie programy pomocowe, dotacje, instrumenty zwrotne czy narzędzia wzmacniające kompetencje są aktualnie dostępne.

Podczas spotkania zaprezentowano ofertę Polskiej Strefy Inwestycji, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Banku Gospodarstwa Krajowego, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Grzegorz Piechowiak, w ramach wizyty w powiecie chodzieskim, odwiedził również przedsiębiorstwo Danmis, mające swój zakład w Bukowcu w gminie Budzyń. Działająca od 1995 roku firma rodzinna Danmis to największy producent wyrobów z mleka koziego na rynku krajowym i jedyna mleczarnia, która specjalizuje się w tym rodzaju surowca.

Jakub Monterial