BY UCZCIĆ PAMIĘĆ PATRONA…

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów
18 marca członkowie Koła nr 9 Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego im. kpt. Teofila Spychały w Pile, w związku z 55-rocznicą śmierci patrona Koła wybrali się do Fanianowa w gminie Łobżenica, by na jego mogile złożyć kwiaty i zapalić symboliczne znicze.
W uroczystości na cmentarzu a następnie w spotkaniu w łobżenickim domu kultury wzięli też udział członkowie rodziny Teofila Spychały, którzy przybyli licznie na zaproszenie. Kilkanaście osób z Łobżenicy, Liszkowa, Bydgoszczy, Chodzieży i Grudziądza miało okazję spotkać się nie tylko z członkami Koła ale i z Burmistrzem Łobżenicy, Piotrem Łososiem, członkami Towarzystwa Miłośników Łobżenicy, obejrzeć film poświęcony postaci Teofila Spychały oraz otrzymać prezenty w postaci publikacji wydawanych od lat przez Koło, efekt pracy popularyzatorskiej Romana Chwaliszewskiego i Wojciecha Kicmana.
Wycieczka nie ograniczyła się tylko do Fanianowa i Łobżenicy, odwiedzona została też mogiła wieloletniego wiceprezesa Koła, Romana Chwaliszewskiego, na cmentarzu w Wysokiej; kościół św. Jakuba Większego w Gromadnie gdzie na ścianie dzwonnicy wisi tablica upamiętniająca 100-lecie odzyskania niepodległości oraz poległych Powstańców Wielkopolskich z tej parafii fundacji członka Koła, Piotra
Banacha oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, gdzie wspólnie z panią Burmistrz, Bogusławą Jagodzińską (członkinią Koła TPPW) uczestnicy wyjazdu złożyli wiązankę pod obeliskiem a następnie posilili się tradycyjną grochówką.
J. Balcerzak