Cho-Jazz rusza już w środę!

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ.   Na te imprezę fani jazzu czekali cały rok. Już  w środę  ruszają 48. Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe ?Cho-Jazz 2018″. Przez 11 dni miasto będzie żyło  koncertami, Jam Session i dyskotekami jazzowymi. Organizatorem tego muzycznego wydarzenia jest Chodzieski Dom Kultury.

?Cho-jazz?- to najprawdopodobniej najstarsze warsztaty jazzowe w Europie. Ich kadrę stanowią najwybitniejsi muzycy jazzowi z wielu krajów, zaś uczestnicy są liczeni w tysiącach. I jest to grono międzynarodowe. W ubiegłorocznej edycji  udział wzięło blisko 200 uczestników z 8 krajów, a tysiące fanów Jazzu przyszło (bądź przyjechało) poczuć warsztatową atmosferę i posłuchać muzyki na żywo.

Tym razem będzie podobnie.  Do Chodzieskiego Domu Kultury zjedzie niemal 200 adeptów muzyki z Polski i zagranicy. Przez 10 dni spędzą niezliczone godziny podczas zajęć, wykładów, praktyk, koncertów i Jam Session. 24-osobowa kadra z dyrektorem artystycznym Januszem Szromem na czele, będzie pracować w pocie czoła, aby przekazać swoją wiedzę młodszym pokoleniom. Każdy z uczestników dostanie swoją szansę zaprezentowania postępów w nauce podczas Koncertu Finałowego, a najlepsi zagrają na jednej scenie razem z kadrą i warsztatowym Big Bandem dla wspaniałej publiczności Koncertu Galowego.

Warsztaty to nie tylko nauka – to też liczne koncerty!

48. edycja Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych ?Cho-Jazz 2018″ będzie wyjątkowa! W tym roku obchodzimy jubileusz 10-lecia Polsko-Ukraińskich Warsztatów Jazzowych oraz jubileusz 50-lecia Klubu Miłośników Muzyki ?Astry”. Z tej okazji odbędą się dwa specjalne koncerty Współpracę Polsko-Ukraińską uhonoruje ShockolaD feat. Bria Blessing wraz z Lviv Chamber Orchestra ?Academia”, a dla ?Astrowiczów” zagra Big Band Józefa Eliasza.

?Cho-Jazz” słynie z motta ?rano – nauka, a wieczorem – inspiracja”, dlatego każdego wieczoru w sali widowiskowej usłyszymy inną harmonię muzyków. Dla chcących nie tylko słuchać, ale też zagrać, po każdym koncercie w sali klubowej odbędzie się Jam Session.

Wstęp wolny na wszystkie koncerty oraz Jam Session!

Program imprezy

Codziennie o godz. 22.00 – Jam Session w sali klubowej

Koncerty na sali widowiskowo-kinowej:

Środa 25.07 – godz. 20.00

koncert Janusz Szrom Workshop Tour Project

 

Czwartek 26.07 – godz. 21.00

koncert ?Try to feel” – Laura & Kristina Marti feat. H.P. Salentin

 

Piątek 27.07 – godz. 19.00

koncert jubileuszowy 10-lecia Polsko-Ukraińskich Warsztatów Jazzowych

ShockolaD & Bria Blessing feat. Chamber Lviv Orchestra “Akademia”

 

Sobota 28.07 – godz. 17.00

koncert i akademia jubileuszu 50. lecia Klubu Miłośników Muzyki ?Astry”

Big Band Józefa Eliasza

godz. 22.30 – Dyskoteka Jazzowa

 (WM), CHDK