Doradca prezydenta z wizytą w powiecie pilskim

Edukacja Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia

Podczas Młodzieżowej Sesji Rady Miejskiej goszczono Łukasza Rzepeckiego – doradcę Prezydenta RP ds. młodzieży. Łukasza Rzepeckiego chętnie i szczegółowo odpowiadał na liczne pytania młodych radnych i dzielił się swoją wiedzą dotyczącą problematyki młodzieży i działań na jej rzecz w Pałacu Prezydenckim. – To niecodzienne spotkanie pokazało, że młodzi ludzie i ich głos jest brany pod uwagę w decyzjach najważniejszych władz państwowych – komentuje burmistrz Bogusława Jagodzińska.

Ponadto podczas obrad uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią, zaprezentowali swój projekt realizowany w ramach konkursu na model biznesowy przedsięwzięcia działającego w lokalnej społeczności, w tegorocznej edycji projektu „Ferie z ekonomią”. Warto podkreślić, że praca uczniów została bardzo wysoko oceniona i nagrodzona zajmując miejsce w najlepszej piątce projektów w Polsce.

Obrady były również okazją do złożenia gratulacji uczennicom ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku – Aleksandrze Bystrzyckiej i Milenie Witkowskiej, które dostąpiły zaszczytu reprezentowania Wielkopolski i Gminy Wyrzysk podczas XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Po zakończeniu sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku, Łukasz Rzepecki, znalazł czas na merytoryczną rozmowę już w gronie przedstawicieli władz Gminy Wyrzysk, Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej, a także przedstawicieli kadry urzędniczej.

– Spotkanie było okazją do przedstawienia naszej Gminy, naszych działań i planów na przyszłość. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie początkiem naszej współpracy – podkreśla burmistrz Bogusława Jagodzińska.

 

źródło: Urząd Miejski w Wyrzysku