„Drapieżnik Noteci”  złowiony  

Chodzież Najnowsze Sport Wydarzenia

MILCZ. Zakończyły się spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Starosty Chodzieskiego. Zawodnicy z kilkunastu miejscowych kół, podjęli walkę na Noteci, próbując złowić największe drapieżniki. Nie było łatwo. Wysoka woda, trudny teren i pływające zielsko, utrudniały skuteczne brania. Zwycięski puchar z rąk starosty Mirosława Juraszka, odebrał Kamil Szałkowski.

 Pomimo pięknej pogody – słonecznie, ciepło, bezwietrznie  – warunki wodne sprzyjały bardziej rybom niż wędkarzom. Startujący zawodnicy już we wczesnych godzinach rannych spotkali się nad rzeką Noteć przy moście drogowym w miejscowości Milcz.

Po zajęciu stanowisk rozpoczęto rywalizację. Jak opowiada organizator zawodów Krzysztof Liskowski – Po kilku dniach silnych wiatrów, niedzielny poranek choć mroźny przywitał nas słoneczną i bezwietrzną pogodą. Warunki do łowienia były bardzo trudne wysoka woda w rzece, szerokie rowy pełne wody i zielsko, które zdecydowanie utrudniało skuteczne poprowadzenie przynęty. Świadczy o tym fakt, że tylko trzem zawodnikom udało się złowić ryby zaliczane do punktacji. Na koniec łowienia każdy mógł zjeść kiełbaskę z grilla oczekując na ogłoszenie wyników przez komisję sędziowską.

Puchary najlepszym wręczył Starosta Powiatu Chodzieskiego Mirosław Juraszek, asystowali mu Wicestarosta Mariusz Witczuk i Prezes Koła PZW Chodzież Krzysztof Liskowski. Z tych zawodów nikt nie wrócił z pustymi rękoma, dla każdego z zawodników zostały rozlosowane drobne upominki wędkarskie.

Zwycięski puchar wręcza starosta Mirosław Juraszek

Kiedy upominki zostały rozdane głos zabrał starosta Mirosław Juraszek, który nie krył zadowolenia z ilości osób biorących udział w zawodach i aktywnego spędzania czasu wolnego. Wraz z wicestarostą Mariuszem Witczukiem poinformował, iż coraz częściej pojawia się pomysł na wybudowanie w tym miejscu slipu do wodowania łodzi jak i przystani dla jednostek turystycznych, które pływają po Noteci. Wszyscy stwierdzili że jest to bardzo dobry pomysł i czekają z niecierpliwością na jego realizację.

Krzysztof Liskowski – prezes PZW Chodzież

Zarząd Koła PZW Chodzież bardzo dziękuje Panu Staroście Powiatu Chodzieskiego

za objęcie patronatu nad tymi zawodami, które twają już od wielu lat, a zawody te na stałe zapisały się w kalendarzu imprez sportowych naszego Koła. Przy okazji zapraszam wędkarzy Chodzieskiego Koła na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w najbliższą niedzielę 07.11.2021 o godz. 15.00 które odbędzie się w Sali Konferencyjnej Chodzieskiego Klubu Gospodarczego przy ul. Dworcowej 1 (budynek Dworca PKP) I-piętro.

 

Edytor