Dwa areszty i ponad 11 kilogramów narkotyków

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki zatrzymali trzy osoby zamieszane w narkotykowy proceder. Mundurowi zabezpieczyli ponad 11 kilogramów różnego rodzaju narkotyków, półprodukty przeznaczone do wytwarzania substancji odurzających oraz znaczną ilość gotówki.

Policjanci “od przestępczości narkotykowej” podejrzewali, że 33-letni pilanin może posiadać znaczne ilości narkotyków. Akcję zaplanowali na 22 września. I chociaż mężczyzna próbował ratować się ucieczką, po krótkiej chwili był już w rękach mundurowych.

– 33-latek w chwili zatrzymania posiadał przy sobie papierową torbę, w której była marihuana. Funkcjonariusze udali się z mężczyzną do mieszkania, w którym – jak zapewniał – nikogo nie ma. Policjanci byli jednak innego zdania, bowiem wyraźnie słyszeli, że ktoś jest w środku, tyle, że nie reagował na wezwania do otwarcia drzwi. Kryminalni musieli użyć siły, aby wejść do mieszkania. Zastali w nim 32-letnią kobietę, która w tym czasie usiłowała pozbyć się narkotyków i płynów służących do ich wytworzenia – relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy KPP w Pile.

Jak dodaje, funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu ponad 11,5 kilograma marihuany, 150 gramów amfetaminy, kilka gramów MDMA, tabletki ekstazy oraz kilkanaście litrów cieczy, która może być wykorzystywana do wyrobu narkotyków. Ponadto, na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 58 tysięcy złotych gotówki należącej do mężczyzny oraz samochód osobowy o wartości 45 tysięcy złotych, którego właścicielem była kobieta.

Prowadzone postępowanie doprowadziło kryminalnych do kolejnej osoby zamieszanej w ten proceder.

Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego pilanina, który posiadał przy sobie ponad 80 gramów amfetaminy oraz kilkanaście marihuany. Jak się okazało narkotyki te nabył dwa tygodnie wcześniej od zatrzymanego 33-latka – dodaje Zeszot.

33-letni mężczyzna oraz jego 32-letnia partnerka usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków, za które grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Dodatkowo 33-latek będzie odpowiadać w warunkach recydywy, ponieważ kilka lat wcześniej był już skazany za podobne przestępstwa.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Pile spędzą najbliższe 3 miesiące w areszcie. Natomiast 34-letni pilanin decyzją Prokuratury Rejonowej w Pile został objęty dozorem policyjnym.

(Red.)
Fot. KPP Piła