Dwóch włamywaczy w rękach policji

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Złotowscy kryminalni zatrzymali dwóch włamywaczy. Jeden parał się okradaniem piwnic, drugi  obrabował mieszkanie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego uzyskali informację o kilkukrotnych kradzieżach z włamaniem do piwnic w blokach na terenie Złotowa.  Funkcjonariusze ustalili, że  w okresie od listopada 2018r. do stycznia br. sprawca włamał się do trzech piwnic kradnąc  elektronarzędzia, szlifierkę, wyrzynarkę,  wiertarkę udarowa, kompresor samochodowy i różnego rodzaju sprzęt wędkarski i inne przedmioty, które można było sprzedać. Straty jakie spowodował pokrzywdzeni wycenili na łączną kwotę ponad trzech tysięcy złotych.

Działania podjęte przez złotowskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania włamywacza, którym okazał się być 31-letni mieszkaniec Złotowa, już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

Policjanci w trakcie podjętych czynności odzyskali część skradzionych przedmiotów. 31-letni włamywacz usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowiada w warunkach recydywy, więc może mu grozić kara nawet do 15 lat więzienia.

Kryminalni zatrzymali również sprawcę kradzieży, do której doszło pod koniec grudnia 2018r. Złodziej wykorzystał nieobecność domowników, wszedł do otwartego mieszkania w bloku, w centrum Złotowa, skąd następnie ukradł elektronarzędzia, odkurzacz, torby podróżne oraz osiem tomów encyklopedii. Pokrzywdzony wycenił swoje straty na ponad półtora tysiąca złotych.

Policjanci w toku podjętych czynności wpadli na trop złodzieja. To 47- letni mieszkaniec Złotowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży. Przyznał się do popełnionego czynu. Kryminalni odzyskali część skradzionego mienia, mężczyzna zostawił sobie skradzione encyklopedie. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

IW/KPP Złotów