Uciekł. Chciał się zabić. Znaleźli go policjanci

Na sygnale Najnowsze Piła

PIŁA. Szczęśliwie zakończyły się wczorajsze poszukiwania 35-latka. Mężczyzna uciekł z samochodu, którym podróżował razem z ojcem i postanowił odebrać sobie życie.

Działo się to wczoraj po południu. Dyżurny pilskiej komendy asp. sztab. Artur Krysa otrzymał telefoniczną informację od zdenerwowanego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, który przekazał, że jego syn uciekł z samochodu, którym razem podróżowali, oświadczając, że chce się zabić.

Mężczyzna – co wynikło z dalszej rozmowy ? miał problemy osobiste, z którymi sobie nie radził. Samobójstwo wydawało mu się jedynym wyjściem.

W związku z niecierpiącą zwłoki sytuacją,  do akcji poszukiwawczej  skierowano wszystkie patrole pełniące tego dnia służbę na terenie Piły.

Dyżurny był w stałym kontakcie ze zgłaszającym, próbując ustalić wszystkie niezbędne informacje mające na celu szybkie zlokalizowanie mężczyzny. A nie było to łatwe z uwagi na stan emocjonalny rozmówcy oraz nieznajomość terenu powiatu pilskiego. Błyskawiczna analiza pozwoliła  dyżurnemu na skierowanie patroli już w konkretne miejsca –  mówi podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Tego dnia w jednym z patroli służbę pełnili policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z pilskiej komendy sierż. Marcin Haufa oraz st. post. Anna Bieniaszewska. W poszukiwania włączyli się również policjanci z pionu kryminalnego, m.in. asp. sztab. Jakub Franc oraz przewodnik z psem tropiącym. Funkcjonariusze z polecenia dyżurnego zostali skierowani na teren jednego z kompleksów leśnych przy drodze krajowej K-10.

-Asp. sztab. Jakub Franc oraz st. post. Anna Bieniaszewska zauważyli na terenie gminy Szydłowo mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi zaginionego. Był bardzo wyczerpany, niemalże bez sił. Policjanci podjechali do mężczyzny. Chwilę później był on już pod opieką lekarzy ? dodaje Kowalska.

Zdecydowane i zintensyfikowane działania policjantów z Wydziału Patrolowo ? Interwencyjnego, pionu kryminalnego oraz dyżurnego doprowadziły do szczęśliwego zakończenia poszukiwań 35-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego.

(WM)