“EDI ARENA” ROŚNIE JAK NA DROŻDŻACH

Najnowsze Piła Sport

PIŁA. Coraz bardziej zaawansowane prace toczą się przy I LO w Pile. We współpracy Ediego Andradiny z Powiatem Pilskim powstaje tam nowe centrum sportowe składające się między innymi z dwóch kortów tenisowych i jednego boiska piłkarskiego o wymiarach 24×50 metrów.

Zyskają na tym nie tylko wszyscy mieszkańcy naszego powiatu, ale także uczniowie szkół średnich prowadzonych przez Powiat Pilski. W roku szkolnym, od poniedziałku do piątku w godzinach zajęć, młodzież będzie miała pierwszeństwo korzystania z tego centrum sportowego.

Niewiele jednak brakowało, a obiekty w ogóle nie powstałyby w Pile. Początkowo centrum sportowe miało być realizowana na terenie należącym do Gminy Piła. Inwestor wygrał przetarg, kupił działkę przy Szkole Podstawowej nr 12 w Pile, ale liczne problemy, które pojawiły się po drodze w Urzędzie Miasta, sprawiły, że zwrócił się z prośbą o pomoc do władz Powiatu Pilskiego.

– Takiego potencjału nie mogliśmy zmarnować, więc natychmiast ruszyliśmy do pracy. Szybka decyzja, konsultacja z radnymi oraz zarządem sprawiły, że budowa ruszyły z kopyta, a mieszkańcy Powiatu Pilskiego już niedługo będą mogli cieszyć się z dwóch kortów tenisowych i jednego boiska piłkarskiego pod dachem – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Mam nadzieję, że marka Ediego przyciągnie do Piły młodych sportowców, a piłka nożna i tenis na terenie naszego powiatu będą się dynamicznie rozwijały. Kto wie, czy w niedalekiej przyszłości nie doczekamy się gwiazd pokroju Roberta Lewandowskiego i Igi Świątek.

powiat.pila.pl