Gratulacje za wzorową postawę

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Spostrzegawczość oraz błyskawiczna reakcja policjantów złotowskiej drogówki zapobiegła rozprzestrzenianiu się pożaru lasu, do którego doszło w lipcu w Leśnictwie Wądołek. Za wzorową postawę policjanci otrzymali listy gratulacyjne, upominki oraz słowa uznania przekazane w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Jastrowie.

-Policjanci podczas pełnienia służby jechali DK 11 od strony miejscowości Podgaje w kierunku Jastrowia. W pewnym momencie sierż. szt. Ewelina Hernes i sierż. szt. Marcin Krakowiak zauważyli chmurę czarnego dymu unoszącego się ponad lasem i drogą.  Funkcjonariusze wjechali w las i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zobaczyli płonącą ściółkę leśną. Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Podmuchy wiatru wzniecały płomienie. Policjanci natychmiast powiadomili o pożarze  straż pożarną, a następnie, by ułatwić akcję kierowali na miejsce pożaru nadjeżdżające jednostki gaśnicze – informuje mł.asp. Maciej Forecki ze złotowskiej komendy.

W gaszeniu pożaru uczestniczyły jednostki straży pożarnej: PSP Złotów oraz OSP  Jastrowie, Okonek, Podgaje i Osówka. Do akcji zadysponowano również samoloty gaśnicze z Leśnej Bazy Lotniczej w Krępsku, które dokonały dwóch zrzutów wody na miejsce objęte pożarem. Spaleniu uległ około 0,2 ha poszycia w 70- letnim drzewostanie sosnowym. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia.

***

8 sierpnia policjanci sierż. szt. Ewelina Hernes i sierż. szt. Marcin Krakowiak w obecności Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie odebrali słowa podziękowania, upominki oraz listy gratulacyjne podpisane przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Jastrowie.

Komendant Posterunku Straży Leśnej w imieniu Nadleśniczego podkreślił, że dzięki wzorowej postawie, spostrzegawczości i profesjonalizmowi policjantów, którzy zlokalizowali miejsce pożaru, powiadomili służby i kierowali jednostki do jego gaszenia, udało się ograniczyć skalę zarzewia ognia i zapobiec znacznym stratom w mieniu.

dav
dav

(WM)

Źródło: KPP Złotów