Groził byłej partnerce śmiercią. Został aresztowany

Na sygnale Najnowsze Zdrowie Złotów

JASTROWIE. Przyszedł w nocy pod drzwi jej mieszkania, groził pozbawieniem życia, nękał obraźliwymi SMS-ami. Pokrzywdzona kobieta powiadomiła o tym wszystkim policjantów z Komisariatu Policji w Jastrowiu. Ci zatrzymali 30-latka. Zebrany przez funkcjonariuszy i prokuratora materiał dowodowy trafił do Sądu Rejonowego w Złotowie, który zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy aresztując go na 3 miesiące.

Zaczęło się na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku uporczywym nękaniem byłej partnerki.

-Mężczyzna bez powodu wysyłał obraźliwe wiadomości tekstowe na telefon kobiety. Przyjeżdżał pod jej dom, obserwował, przez co wzbudził u niej poczucie zagrożenia. Kilka dni temu przyszedł w nocy pod drzwi mieszkania swojej byłej partnerki, uderzał w nie i krzycząc groził jej uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Przestraszona kobieta powiadomiła oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie – relacjonuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Policjanci z Jastrowia błyskawicznie pojawili się pod domem zastraszonej kobiety, gdzie zatrzymali podejrzanego. 30-latek trafił do policyjnego aresztu w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie. Pokrzywdzona z samego rana zgłosiła się w komisariacie w Jastrowiu, gdzie przyjęto od niej zawiadomienie o popełnionych przez mężczyznę przestępstwach.

-Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 4 zarzutów, w tym dwukrotnego kierowania gróźb karalnych, zmuszania do określonego zachowania i stalkingu – kontynuuje podkomisarz.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymany mężczyzna dopuścił się także innych przestępstw.

W marcu i maju bieżącego roku dwukrotnie włamał się do pomieszczeń gospodarczych na terenie Jastrowia kradnąc pilarkę spalinową i kuchenkę gazową – dodaje Forecki. -30-latek był już notowany w policyjnych bazach między innymi za posiadanie znacznej ilości amfetaminy oraz marihuany.

Całość zebranych przez funkcjonariuszy i prokuratora materiałów sprawy trafiła do sądu rejonowego w Złotowie, który zastosował wobec 30-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. 30-latek może spędzić za więziennymi kratami długoletnią karę pozbawienia wolności.

(Red.)

Fot. KPP Złotów