I Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Złotowskiego

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

I Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Złotowskiego odbył się na wirtualnej strzelnicy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie. W zmaganiach wzięły udział cztery szkoły ponadpodstawowe z powiatu złotowskiego. Wyłoniono najlepszą drożynę oraz najlepszego strzelca turnieju.

Dziś (4.04) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie odbył się I Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Złotowskiego zorganizowany na wirtualnej strzelnicy, w którym udział wzięły reprezentacje szkół ponadpodstawowych z powiatu złotowskiego.

Celem turnieju była popularyzacja strzelectwa sportowego doskonalenie umiejętności strzeleckich w oparciu o nowoczesny system treningowy. Zmagania miały pokazać jak bezpieczne posługiwać się bronią, przy wykorzystaniu replik broni wyposażonych w urządzenia laserowe. Takie warunki pozwalają rywalizować w sposób maksymalnie odzwierciedlający warunki naturalne.

Wicestarosta Złotowski Małgorzata Sameć, która otworzyła turniej podkreśliła jak ważnym elementem jest integracja środowisk szkolnych, które zgłosiły się do zmagań. Dyrektor Szkoły Grzegorz Kolera dziękował drużynom i ich opiekunom za udziału życząc celności i skupienia przy oddawaniu strzałów. Komendant Powiatowy Policji w Złotowie podkreślił że jest to pierwszy turniej, a sądząc po odzewie ze strony młodzieży nie ostatni. Życzył skupienia i samych 10 w tarczy.

Po odprawie technicznej, omówieniu zasad i warunków strzelania uczniowie rozpoczęli strzelania z broni krótkiej – repliki Glock 19x oraz broni długiej repliki M4M1A.

Klasyfikacja końcowa drużyn wyglądała następująco :

1. miejsce szkoła CKZiU w Złotowie ul. Norwida 10 – 488 punktów

2. miejsce szkoła I LO w Złotowie ul. Boh. Westerplatte 9 – 421 punktów

3. miejsce szkoła ZSE w Złotowie pl. Wolności ½ – 368 punktów

4. miejsce szkoła CKZiU w Złotowie ul. 8go marca 5 – 160 punktów

Najlepszym strzelcem zawodów został : Jan Kusz ze szkoły CKZiU w Złotowie ul. Norwida 10

Zwycięskie drużyny, nagrodzone zostały okolicznościowymi pucharami. Nagrodzono również najlepszego strzelca.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom celności i zaangażowania.