II edycja Konkursu „Razem dla Seniorów”

Najnowsze Piła Polityka Regiony Wydarzenia

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda zaprasza do udziału w II edycji Konkursu „Razem dla Seniorów”. Organizatorem Konkursu, promującego najbardziej wartościowe i ciekawe inicjatywy na rzecz osób starszych, jest Kancelaria Prezydenta RP.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:
1. Młodzi Seniorom
2. Seniorzy Seniorom
3. Dla Seniorów – obejmująca wszystkie grupy i sfery aktywności
Na zgłoszenia Kancelaria Prezydenta RP czeka do końca maja.
Rozstrzygniecie Konkursu i wręczenie nagród planowane jest podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim na jesieni br. tj. między 1 października – Międzynarodowym Dniem Osób Starszych a 14 listopada, w którym przypada Ogólnopolski Dzień Seniora i Światowy Dzień Seniora.
Kapituła Konkursu w każdej kategorii wskaże 3 finalistów, spośród których wyłaniany jest zwycięzca. Każdy ze zwycięzców otrzymuje z rąk Pierwszej Damy nagrodę główną – statuetkę i list gratulacyjny, a pozostali finaliści Konkursu – dyplom i list Małżonki Prezydenta RP.
Konkurs „Razem dla Seniorów” ma na celu uhonorowanie osób starszych, zwrócenie uwagi na ich problemy i potrzeby, ale także pobudzenie ich do aktywności. Pokazanie dobrych, inspirujących wzorców, że jesień życia to czas na rozwijanie pasji i talentów, podejmowanie nowych wyzwań, realizację marzeń, to możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym kraju i lokalnych społeczności. To dobry moment na nawiązywanie więzi międzypokoleniowych, przekazywanie wiedzy i doświadczenia młodszym.
SZCZEGÓŁY DOSTĘPNE NA STRONIE: https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/inicjatywy/razem-dla–seniorow

Biuro Prasowe KPRP