WIELKI FINAŁ KONKURSU INFORMATYCZNEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

W Zespole Szkół Technicznych w Pile odbył się wielki finał Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych.  

Konkurs zorganizowany był po raz pierwszy. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności informatycznych wśród najmłodszych, popularyzacja umiejętności programowania oraz wyłanianie talentów i wspieranie uczniów uzdolnionych informatycznie.

Do eliminacji szkolnych zgłosiło się 11 szkół z powiatu pilskiego, w sumie ponad 100 uczestników. W wielkim finale znalazło się 14 najlepszych uczniów. Na tym etapie musieli przejść rundy pytań na platformie Kahoo oraz część praktyczną w pracowni komputerowej, gdzie rozwiązywali zadania z programowania w wybranym przez siebie języku (Python, C++ lub Scratch) i sprawdzające umiejętności pracy z arkuszem kalkulacyjnym Excel. Emocje były do samego końca, a ostatnia runda pytań miała przesądzić o wszystkim, gdyż różnice w tabeli punktowej między zawodnikami były minimalne.

Laureaci konkursu:
I miejsce – Bartosz Tadych – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile
II miejsce – Mikołaj Pacanowski – Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance.
III miejsce – Stanisław Jaskólski – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile.

Nagrody dla uczestników: bony podarunkowe do Media Expert i książki o tematyce informatycznej ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Technicznych w Pile i Akademia Programowania LevelUP. Wręczyli je: dyrektor ZST w Pile Daria Szostak oraz Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

powiat.pila.pl