Inwestycje w Szpitalu Powiatowym w Trzciance

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance stale się rozwija. Placówka pozyskuje kolejne pieniądze na nowoczesny sprzęt medyczny i ratowniczy. Podczas wspólnej konferencji prasowej Posła na Sejm RP Krzysztofa Czarneckiego i dyrektora szpitala Mirosława Szymajdy podsumowano inwestycje ostatniego okresu.

Tylko w ostatni czasie szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości 600 tys. zł na zakup nowoczesnego ambulansu wraz z wyposażeniem. Pieniądze pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa. To kolejna już karetka pozyskana przy wsparciu posła Krzysztofa Czarneckiego.
– Dziękuję panu posłowi za wsparcie i stałą życzliwość wobec naszego szpitala i pacjentów. Od lat mamy poparcie pana posła Czarneckiego w sprawach związanych z rozwojem naszego szpitala – powiedział dyrektor Mirosław Szymajda
Nowy ambulans zastąpi wysłużony pojazd, który obecnie pełni służbę w Wieleniu.
Dodatkowo tylko w ostatnim okresie do szpitala trafiły środki na zakup tomografu komputerowego w wysokości 2 mln zł, ponad 1,3 mln zł dotacji wydano na sprzęt chirurgiczny, ortopedyczny i porodowy, zestaw laparoskopowy oraz na dwa respiratory, a 200 tys. zł na zakup nowych łóżek szpitalnych.
Satysfakcji z realizowanych zadań i rozwoju szpitala nie krył poseł PiS Krzysztof Czarnecki.
– W 2015 roku, kiedy u władzy byłą koalicja PO-PSL na służbę zdrowia przeznaczano 74 mld zł , dziś kiedy rządzi Prawo i Sprawiedliwość jest to kwota aż 170 mld zł. Dzięki temu możemy inwestować w nasze szpitale, podnosić jakość świadczonych usług medycznych i rozszerzać diagnostykę, co jest bardzo ważne przy wczesnym wykrywaniu chorób – ocenia poseł Czarnecki.

T.W.