Jak wytwarzać mniej odpadów? [ZAPOWIEDŹ FILMU]

Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Środowisko

Piąty odcinek z serii filmów informacyjno – edukacyjnych już od niedzieli w telewizji.

Odpady prawidłowo segregujemy, kompostujemy, a to, czego nie można wyrzucić do domowego pojemnika, odwozimy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Przed nami jednak jest jeszcze jedno wyzwanie: co zrobić, żeby produkować mniej odpadów.

To nie jest łatwe zadanie. Tym bardziej, że producenci używają wszystkich możliwych trików marketingowych, żeby sprzedawać coraz więcej. Czas powiedzieć temu stop! Ograniczenie odpadów nie jest trudne, wystarczy zmienić kilka nawyków.

Jakie to nawyki? Co można zrobić, żeby nie zaśmiecać planety? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z piątego odcinka serii naszych filmów informacyjno – edukacyjnych. Premiera odcinka już w niedzielę 27 listopada o godzinie o godzinie 19.30 w Telewizji Asta. Potem czekają nas jeszcze trzy emisje powtórkowe: 28 listopada o godzinie 17:35, 29 listopada o godzinie 20:30 i 30 listopada o godzinie 18.45. Zachęcamy do oglądania.

Audycja została zrealizowana w ramach kampanii: „Edukacja ekologiczna mieszkańców gmin Związku Międzygminnego „PRGOK” poprzez realizację filmów informacyjno – edukacyjnych na temat prawidłowego postępowania z odpadami”, współfinansowanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

https://prgok.pl/aktualnosci/1213;jak-wytwarzac-mniej-odpadow-zapowiedz-filmu#newsgal-2