Międzynarodowy turniej bokserski w Szczecinie

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA/SZCZECIN. W Szczecinie odbył się XIV międzynarodowy turniej bokserski im. Aleksa Piotrowskiego. 

W dwudniowych zawodach poza zawodnikami z Polski można było oglądać pięściarzy i pięściarski z Niemiec, Ukrainy i Danii. I właśnie między innymi z nimi rywalizowała piątka zawodników pilskich Sportów Walki.
Jak relacjonuje trener sekcji bokserskiej SWP Przemysław Leniec nie wyniki tutaj były najważniejsze ale możliwość rywalizacji w międzynarodowym gronie. Mimo tej deklaracji pilanie z ośmiu stoczonych pojedynków aż w sześciu wyszli zwycięsko!
Najlepiej spisała się Julianna Rutkowska która wygrała dwa pojedynki pokonując kolejno reprezentantki Ukrainy i Niemiec. Kolejna z doświadczonych zawodniczek Sportów Walki Oliwia Stolarczyk w pierwszym dniu pewnie pokonała zawodniczkę z Niemiec, natomiast w niedzielę rywalizując z Ukrainką z wyższej kategorii wagowej musiała uznać jej wyższość.
Kolejną zawodniczką która miała okazję do dwóch międzynarodowych pojedynków była najmłodsza w tym gronie Antonina Jechalik która w pierwszej walce po emocjonującym pojedynku nieznacznie uległa rywalce z Danii, natomiast drugiego dnia turnieju nie pozostawiła złudzeń pięściarce z Ukrainy pewnie zwyciężając we wszystkich rundach.
Po jednym zwycięskim pojedynku z rywalami krajowymi stoczyli Julia Kowalska i Xavier Rzeszut.
Sporty Walki Piła