KIEROWAŁ BEZ UPRAWNIEŃ I POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

Policjanci z Margonina zatrzymali kierowcę, który prowadził auto pod wpływem narkotyków. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zatrzymania doszło w centrum Szamocina. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej BMW, którym kierował 19-letni mieszkaniec naszego powiatu. W związku z posiadaną informacją o wcześniejszej karalności mężczyzny za posiadanie narkotyków, policjanci podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli osobistej. Zarówno przy kierowcy, jak i w jego bagażu nie znaleziono żadnych zabronionych prawem przedmiotów czy substancji. Jednak policjanci widząc jego nerwowe zachowanie nie odpuścili i postanowili sprawdzić, czy zatem nie kieruje on pod wpływem narkotyków. Wynik badania potwierdził ich przypuszczenia. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem marihuany. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie powinien w ogóle kierować, gdyż nie ma do tego uprawnień.

W najbliższym czasie mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym bez stosownych uprawnień, co stanowi wykroczenie oraz za przestępstwo kierowania autem pod wpływem środka odurzającego, które zagrożone jest karą więzienia do lat 2.