Koronawirus. Komunikat starosty pilskiego – 2 czerwca

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

POWIAT PILSKI. Komunikat Starosty Pilskiego z 2 czerwca 2020 r. – Kolejny dzień bez nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Liczba osób zakażonych od początku epidemii w powiecie pilskim: 24, ozdrowiało 8 osób, 16 jest nadal zakażonych –  informuje Eligiusz Komarowski.

https://www.facebook.com/KomarowskiEligiusz/videos/253444662584513/?t=2

Ciągle zmniejsza się liczba osób objętych kwarantanną: obecnie jest ich 89. Najwięcej w Pile: 46, z kolei w gminie Ujście w ogóle nie ma osób objętych kwarantanną.

Wykonano dotąd 2919 testów. Obecnie hospitalizowanych jest 12 osób. 25 osoby czeka na wynik testów.

Od 2 czerwca ponownie działa Bezpłatna Szkoła Rodzenia na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym pilskiego szpitala.  Zapisy na zajęcia pod numerem 67 210 63 31, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 14.00.

Przypomnienie. Obowiązek noszenia maseczek został zniesiony w przestrzeni otwartej, w parku podczas jazdy rowerem, ale nadal jest utrzymany w sklepach, w środkach komunikacji publicznej, kościele, a także w urzędach –  chodzi o interesantów.

Nadal w Biurze Obsługi Mieszkańca w Starostwie można potwierdzić Profil Zaufany w godzinach od 7.30 ? do 15.30. Praca biura od 1 czerwca będzie wydłużona jedynie w środy, do godz. 18. 00.

Coraz więcej osób korzysta w Wydziału Komunikacji. Aby uniknąć oczekiwania można rezerwowaćc wizyty na konkretny i dzień i godzinę poprzez stronę: https://rejestracja.powiat.pila.pl/

Do obsługi interesantów, którzy zarejestrowali się elektronicznie na wizytę czynne są 3 stanowiska. Na sali obsługi nie można oczekiwać w kolejce, przy jednym stanowisku może być tylko jedna osoba, dlatego warto korzystać z elektronicznej rejestracji.

-Na koniec apeluję do przedsiębiorców, by korzystali z pomocy finansowej PUP w ramach tarczy antykryzysowej.
Pozyskaliśmy w sumie 50 mln zł. Wydatkowaliśmy do tej pory ponad 30 mln zł, głównie na pożyczki, ponad 28 mln, do wczoraj wypłaconych zostało 5679. Na pozostałe instrumenty wsparcia wypłaciliśmy ponad 2 mln zł. Do rozdysponowania mamy jeszcze 19,6 mln zł – mówi starosta Komarowski.