Kradzież, niszczenie mienia i groźby pozbawienia życia

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

BIAŁOŚLIWIE. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który ukradł rower, elektronarzędzia oraz wyposażenie samochodu należącego do jego partnerki. Ponadto podczas awantury mężczyzna uszkodził karoserię auta oraz groził kobiecie pozbawieniem życia.

27-letni mężczyzna pożyczył od partnerki samochód, którym przewoził swoje rzeczy. W pewnym momencie pomiędzy kobietą a mężczyzną doszło do awantury…

-27-latek w akcie złości kopał w samochód uszkadzając jego karoserię. Dodatkowo wymontował akumulator oraz elektroniczne podzespoły. Gdy kobieta wróciła po samochód, mężczyzny już nie było – mówi st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Następnego dnia mężczyzna ponownie pojawił się pod domem swojej partnerki. Tym razem zabrał rower oraz elektronarzędzia należące do rodziny kobiety. Groził jej również pozbawieniem życia.

-Kiedy policjanci uzyskali informację o sytuacji niezwłocznie przystąpili do zatrzymania sprawcy. Na bazie własnych ustaleń funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu udali się do miejsca pracy mężczyzny. Tak go zatrzymali. Dodatkowo przeszukując teren znaleźli skradzione elektronarzędzia. Policjanci sprawdzili także miejsce zamieszkania mężczyzny. Tam z kolei odnaleźli wcześniej skradziony rower oraz części od samochodu – kontynuuje W. Zeszot.

Wartość strat jakie wyrządził mężczyzna została oszacowana na ponad 7 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty związane z dokonaniem kradzieży, niszczeniem mienia oraz kierowaniem gróźb.

  

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Chodzieży mężczyzna został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem zbliżania do pokrzywdzonej – dodaje oficer prasowy KPP w Pile.

(Red.)
Fot. KPP Piła