Lekkoatleci GWDY wywalczyli osiem krążków

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Udany start lekkoatletów PLKS Gwda w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików. Zawody odbyły się na zmodernizowanym obiekcie POSiR-u, dawniej Olimpii Poznań. Pilanie wywalczyli osiem medali.

Zawody młodzików były przeplatane konkurencjami dla kategorii starszych. Padło wiele wartościowych wyników. Swoje aspiracje medalowe w Mistrzostwach Polski Młodzików potwierdziła Zuzanna Doroba, która wygrała bieg na 300 m znakomitym wynikiem 41,81.

Efektownie wyglądało podium na 1000 prz dziewcząt, zapełnione wyłącznie przez zawodniczki “Gwdy?. Wygrała Kalina Wierzbowska z czasem 3:39,36 przed Agatą Łańską 3:45,22 i Julią Wałczacką 4:14,56.

Na najwyższym podium ze złotymi medalami stanęli też Kacper Rospłoch w rzucie dyskiem -38,47 i Piotr Rozmiarek w skoku wzwyż ? 175 cm. Medal srebrny wywalczył Jan Gański w skoku wzwyż- 145 cm.

O miłą niespodziankę postarali się specjaliści biegu na 300 m Dawid Hajduk i Oliwier Kamiński, którzy tym razem z wynikami odpowiednio 12,26 i 12,34 awansowali do finałowego biegu na 100 m. Sukces Dawida Hajduka jest tym cenniejszy, że w skoku w dal wynikiem 5,42 wywalczył brązowy medal w tej konkurencji.

Bliska wywalczenia medalu była Natalia Szarejko w biegu na 80 ppł ? 14,29 i 200ppł -34,11.

Po dobrych występach na Mistrzostwach Polski LZS w Ciechanowie, dobrą formę przed Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w Radomiu potwierdzili: płotkarz Mikołaj Szarejko w biegu na 100 m ? 11,77 i 200m-24,01 oraz ?przeszkodowiec? Mikołaj Czechowicz na 400 m ? 53,35. O dobrą życiówkę w biegu na 200 m ? 24,78, postarał się też Piotr Barańczyk, który po kontuzji wraca do pełni zdrowia.