Magdalena Bachmatiuk odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
PIŁA/WARSZAWA. Pilanka, Magdalena Bachmatiuk, znalazła się gronie sportowców niesłyszących uhonorowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jeszcze do niedawna gwiazda lekkiej atletyki, dzisiaj nauczycielka w SP nr 1, odebrała z rąk Głowy Państwa Srebrny Krzyż Zasługi. Ceremonia odbyła się 28 października w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. 
Srebrny Krzyż Zasługi to cywilne odznaczenie państwowe ustanowione w 1923 roku. Nadawane jest za szczególne zasługi dla państwa lub obywateli.
Jestem dumna, że mogłam reprezentować godnie Polskę na arenie międzynarodowej – skomentowała wydarzenie na portalu społecznościowym Magda Bachmatiuk.  – Jestem dumna, że dziś mogę coś zrobić dla Polaków spotykając się z młodymi ludźmi w szkołach i opowiedzieć o życiu jako sportowiec i jako osoba niepełnosprawna. Żadna porażka, żadna niepełnosprawność – nie stoją na przeszkodzie w drodze do sukcesu.
Przypomnijmy. W latach 2005-2012  Magda zdobyła dwa srebrne medale olimpijskie, dwa złote medale Mistrzostw Świata, 12 medali Mistrzostw Europy oraz 40 medali Mistrzostw Polski Niesłyszących. Trzykrotnie pobiła rekord świata i siedmiokrotnie ustanowiła rekord Europy w trójskoku i skoku w dal. Jej rekordy Polski są wciąż aktualne.
(Red.)
Fot. (Magdalena Bachmatiuk- fb)