Znęcacz i nożownik trafili za kratki

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował sąd wobec dwóch mieszkańców powiatu złotowskiego. Pierwszy to sprawca przemocy domowej, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami. Drugi z aresztowanych pobił kolegę i dwukrotnie ugodził go nożem. 

28 października policjanci ze złotowskiej komendy podjęli interwencję domową wobec pijanego  mężczyzny, który według zgłoszenia miał być agresywny w stosunku do swoich rodziców.

-Jak ustalono, 18-latek będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury z domownikami, szarpał ich, popychał, groził pozbawieniem życia. W chwili interwencji był nietrzeźwy. Trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Po przesłuchaniu domowników  policjanci ustalili, że młody mężczyzna od blisko dwóch lat stosował  wobec nich przemoc – informuje mł. asp. Damian Pachuc ze złotowskiej Policji.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy trafił do prokuratora, który wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu. Sąd Rejonowy w Złotowie przychylił się do wniosku.  Teraz domowy agresor najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

Tego samego dnia mundurowi interweniowali również w jednym ze złotowskich mieszkań, gdzie miało dojść do ugodzenia nożem.

-Jak ustalili policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, dwaj mężczyźni spożywali razem alkohol. W trakcie libacji doszło między nimi do kłótni. 37-letni awanturnik, mieszkaniec gminy Złotów, pobił kolegę, a następnie wyjął nóż, którym ranił kompana w brzuch i pośladek – relacjonuje Pachuc.

Nożownik został zatrzymany tuż po zgłoszeniu. W sobotę, decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Rannemu udzielona została niezbędna pomoc.

(Red.)
Fot. KPP Złotów