Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

Chodzież Edukacja Sport Wydarzenia Zdrowie
Sport kształtuje charakter i daje nam możliwość rozwijania relacji, lepszą organizację dnia, a tym samym zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Potrafi jednoczyć ludzi.
Międzynarodowe święto, to okazja do podkreślenia znaczenia sportu w dzisiejszym świecie – zwłaszcza po długim czasie nauki zdalnej i obniżonej w tym okresie aktywności fizycznej, a jednoczesnym przyroście nadwagi oraz stanów depresyjnych wśród młodych ludzi.
Jednym ze sposobów zapobiegania tym zjawiskom jest niewątpliwie szeroko pojmowany SPORT, dlatego właśnie w ramach obchodów święta na lekcje wychowania fizycznego zaprosiliśmy przedstawiciela Klubu Kijomaniacy Chodzież – Pana Andrzeja Smolarskiego oraz członkinie Klubu i uczennicę SP3 – Ninę.
Nordic Walking, jak przekonywali nasi goście, to z pewnością dyscyplina dla każdego i niewątpliwie angażująca fizycznie wszystkie mięśnie, poprawiająca kondycję, a dodatkowo uprawiana na świeżym powietrzu. Jesteś zatem również bardziej „dotlenieni”. Z kijkami chodzimy zwykle w towarzystwie – dlatego przy tej okazji również się relaksujemy nawiązując relacje z innymi osobami. Nina – jest również przykładem na to, że w każdym wieku można także osiągać sukcesy startując przy okazji rozwijania swojej pasji w zawodach. Zaprezentowała innym uczniom swoje zdobyte statuetki oraz wspólnie z trenerem poprowadziła fragmenty lekcji – aby w formie zabaw i pokazu prawidłowej techniki chodzenia z kijkami – zaprezentować dyscyplinę Nordic Walking oraz zachęcić do uprawiania „chodzenia” nie tylko uczniów, ale ich całe rodziny.
Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach, a zainteresowanych zapraszamy na spotkania i treningi z „Kijomaniakami Chodzież” oraz do śledzenia profilu.