Mieszkał z narkotykami. Trafił na 3 miesiące do aresztu

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 36-latek, w którego mieszkaniu policjanci znaleźli znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli substancje psychotropowe o masie 67, 718 gramów i niewielką ilość ziela konopi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu pracowali nad zatrzymaniem 36-letniego mieszkańca Wałcza, wobec którego mieli podejrzenia, że może on mieć związek z przestępczością narkotykową.

-W miejscu zamieszkania mężczyzny oraz przyległych pomieszczeniach znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy o masie 67, 718 gramów oraz środki odurzające w postaci ziela konopi o masie 0,344 gramów – mówi asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji. -36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wykonane testy wykrywające obecność narkotyków w organizmie wykazały u niego obecność amfetaminy i marihuany.

Sąd Rejonowy w Wałczu na wniosek wałeckiej prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzany przyznał się do winy. Grozi mu do lat 10 więzienia.

 (Red.)

 Fot. KPP Wałcz