Młody kierowca wjechał w płot

Na sygnale Złotów

ZŁOTÓW. Kierowca Opla Corsa zjechał z drogi W188 i uderzył w płot posesji przydrożnego domu. Policjanci nie uwierzyli w opisany przez niego przebieg zdarzenia. Po sprawdzeniu śladów hamowania widocznych na jezdni i trawie, 19 letni kierowca przyznał się, że jechał z nadmierną prędkością. Ukarany został mandatem w wysokości 1200zł

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego w miejscowości Skórka. Miało tam dojść do kolizji w której pojazd marki Opel Corsa zjechał głównej drogi i uderzył w płot posesji.

19-letni kierowca Opla zrelacjonował mundurowym, że poruszał się od strony miejscowości Krajenka. Na swoim pasie ruchu zauważył stojący pojazd ciężarowy oraz innych uczestników ruchu. By uniknąć zderzenia, zjechał z drogi przez krawężnik i trawnik, po czym uderzył w płot.

Policjanci WRD, którzy obsługiwali to zdarzenie, nie mieli uwag co do stanu trzeźwości mężczyzny, nie uwierzyli jednak w taki opis zdarzenia, szczególnie że od jezdni do uszkodzonego przez kierowcę płotu, była znaczna odległość, a na drodze nie było innych pojazdów.

Po przeanalizowaniu drogi jaką przebył samochód, śladów hamowania, ustalono że „młody” kierowca który uprawnienia do kierowania zdobył na początku tego roku, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego doprowadził do uszkodzenia płotu prywatnej posesji i stojącej tam reklamy. Mężczyzna wobec argumentów i dowodów przedstawionych przez funkcjonariuszy przyznał się, że jechał z nadmierną prędkością. 19 – latek został ukarany za popełnione wykroczenie drogowe, zgodnie z obowiązującym od stycznia taryfikatorem. Policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1200 zł oraz przypisali do jego konta 6 pkt. karnych.

Przypominamy, że w przypadku kierowców, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż rok, limit punktów karnych wynosi 20. Po jego przekroczeniu zostaje odebrane prawo jazdy i konieczne jest ponowne zaliczenie całego kursu w szkole jazdy.

Na szczęście w tym zdarzeniu nie ucierpiały żadne osoby, a wysoka grzywna powinna być przestrogą dla wszystkich niestosujących się do ograniczeń prędkości i przepisów ruchu drogowego.

  • źródło: KPP Złotów, mł.asp. Damian Pachuc