Młodzi Demokraci interweniują

Interwencje Najnowsze Sport Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Przewodniczący koła Młodych Demokratów w Trzciance rozmawiał z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 Waldemarem Łastowskim o dostępności obiektu sportowego „Orlik”.

Boiskiem według aktualnych założeń ma zarządzać jedynie szkoła (dyrektor szkoły). Dyrektor nie ma w planach przyjmować opłat od niezorganizowanych grup dzieci lub młodzieży w godzinach funkcjonowania szkoły (przeważnie do godziny 17.), jak również ma w planach zwalniać z opłat również imprezy charytatywne, czy szkolne zawody sportowe.

Opłaty są przeznaczone dla grup zorganizowanych (wynajęcie przez osoby głównie pełnoletnie chcące skorzystać z boiska po godzinach funkcjonowania szkoły) lub takich które czerpią korzyści majątkowe z trenowania (akademie np Reissa, Lubuszanina czy Lecha Poznań) na boisku Orlik.

– Sprawa otwarcia boiska w weekend (kiedy szkoła nie funkcjonuje) nie jest jeszcze rozwiązana i tutaj musimy czekać na informacje od UM – informują Młodzi Demokraci.

Dyrektor Łastowski zaznacza, że nie może i nie chce brać odpowiedzialności za zniszczenia oraz wypadki powstałe po godzinach funkcjonowania placówki, a co za tym idzie musi po godzinie 17. boisko wynajmować, aby opłacić np. firmę lub człowieka, który w tych godzinach Orlika przypilnuje oraz utrzymanie odpowiedniego stanu obiektu do czego jako zarządca jest zobowiązany prawnie.

  • źródło: Młodzi Demokracji Trzcianka – Facebook