Mundurowi z wizytą u małych przyjaciół

Najnowsze Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ. Policjanci z wałeckiej drogówki odwiedzili swoich kilkuletnich niepełnosprawnych znajomych z Niepublicznego Przedszkola ?Piękny umysł?. Rozmawiali z dziećmi o swojej pracy i bezpieczeństwie na drodze. Maluchy otrzymały od policjantów pluszowe maskotki Gustawa Pancernika, który będzie przypominał im nie tylko o miłym spotkaniu, ale i o bezpiecznym podróżowaniu samochodem.

?Piękny umysł? to Niepubliczne Przedszkole funkcjonujące w Wałczu, do którego uczęszczają niepełnosprawne dzieci. Kilkulatki znają się z policjantami, bowiem ci nie raz już gościli w przedszkolnych murach.

Tym razem mówili dzieciom o swojej służbie.  Zaprezentowali umundurowanie, wyjaśniali dlaczego policjanci z drogówki noszą białe czapki i czasami zakładają białe rękawice. Przekazali też wskazówki na temat bezpiecznej podróży, w czym pomagał im pluszowy Gustaw – mówi asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Gustaw Pancernik trafił do każdego malucha.

Będzie przypominał nie tylko o miłym spotkaniu z policjantami, ale i o konieczności podróży w foteliku, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo dziecka w trakcie podróży samochodem – ddoaje aspirant Budzyń.

Dzieci dziękowały za spotkanie i niespodziankę. I już czekają na kolejne odwiedziny.

 (Red.)

 Fot. KPP Wałcz