NIE BIJ MNIE, KOCHAJ MNIE- SYMBOLICZNY MIŚ PRZEKAZANY WAŁECKIM POLICJANTOM

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

To kolejna akcja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gostomi w której nie mogło zabraknąć policjantów. Akcję zainicjowano przed laty jako protest przeciwko przemocy wobec dzieci. Symbolicznego poturbowanego, zabandażowanego, oklejonego plastrami misia z dołączoną fiszką z hasłem „Nie bij mnie – kochaj mnie” uczniowie przekazali kolejny raz wałeckim policjantom. Akcja ma bardzo ważny wymiar edukacyjny, dlatego mundurowi nie mogą się w nią nie włączać.

Symboliczne pluszaki zwracają uwagę  na problem przemocy wobec najmłodszych. W 2013 roku po raz pierwszy misie czekały na przechodniów na przystankach, ulicach, parkach w różnych regionach naszego kraju. To drugi symboliczny miś przekazany przez dzieci policjantom. Każdy miś ma swoją historię.

Często trudną i pełną niemiłych wspomnień. Niestety wciąż słyszymy, że do szpitali trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej.  Nie zgadzając się z taką sytuacją i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom uczniowie ze szkoły w Gostomi przekazują pluszaki między innymi policjantom oraz pracownikom pomocy społecznej.

Podczas spotkania w budynku Komendy Powiatowej Policji w Wałczu policjantka dzielnicowa podziękowała uczniom za zaangażowanie oraz przekazanie symbolicznego misia i prosiła aby młode osoby także nie były obojętne i że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby. Sprawdzić co się dzieje, co ważne – reagować! Nie być obojętnym na los małego człowieka.

Przekazane przez uczniów misie, policjanci wykorzystują podczas spotkań edukacyjnych w palcówkach oświatowych, aby przedstawić dzieciom i młodzieży temat przemocy, jej formy, gdzie należy szukać pomocy i jak postępować w przypadku zdiagnozowania tego zjawiska.

Jeżeli widzisz lub wiesz o poważnym zagrożeniu życia lub zdrowia dziecka, nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij policję, dzwoniąc pod numer 112!

Numer alarmowy 112 jest bezpłatny i czynny całą dobę.

KPP Wałcz