O bezpieczeństwie nigdy za wiele

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

KRZYŻ WLKP. Dzielnicowa z krzyskiego komisariatu systematycznie prowadzi spotkania profilaktyczne. Tym razem wszystkim dzieciom spotkanym na terenie ogródków działkowych, placu zabaw oraz w parku przypominała jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, dlaczego nie można rozmawiać z nieznajomymi oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

-Podczas spotkań z dziećmi policjantka rozmawiała przede wszystkim o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, będąc pieszym, pasażerem lub rowerzystą. Dzieci dowiedziały się, jak należy bezpiecznie podróżować, aby dotrzeć bezpiecznie do celu. Młodym słuchaczom przypomniała także o obowiązkowym wyposażeniu roweru oraz o tym, jak powinny zachować się w kontaktach z osobą nieznajomą ? mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z czarkowskiej Policji.

Jak podkreśla, rozmowy spotkały się z dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie słuchały co miała im do powiedzenia funkcjonariuszka i równie ochoczo udzielały prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania.

Przy okazji spotkań sierż. Emilia Wilk rozdawała młodym słuchaczom kolorowanki oraz odblaski, które przyczynią się do ich bezpieczeństwa na drodze.

(Red.)
Fot. KPP Czarnków