ODPOWIEDZĄ ZA KRADZIEŻE SKLEPOWE

Interwencje Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali dwóch 41 letnich sprawców kradzieży sklepowej. Łupem złodziei padały głównie artykuły drogeryjne. Łącznie straty oszacowano na kwotę ponad 1100 złotych.

41 letni sprawcy dokonali kilkakrotnie kradzieży sklepowej w znanej sieci drogerii funkcjonującej na terenie miasta. Złodzieje wchodzili do sklepu, zabierali z półki sklepowej towar, głównie były to perfumy, po czym przekraczali linię kasę i nie uiszczając zapłaty wychodzili z drogerii nie reagując na uwagi sprzedawcy. Skradzione kosmetyki sprzedawali napotkanym osobom, a pieniądze wydawali głównie na alkohol i żywność.

Jeden ze sprawców dokonał kradzieży na kwotę ponad 500 zł, a drugi 600. Zabezpieczony obraz nagrania sklepowego monitoringu pozwolił funkcjonariuszom na typowanie i zatrzymanie sprawców tego czynu. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Pamiętajmy!

Paserstwo, to zachowanie polegające na nabyciu rzeczy uzyskanej najczęściej za pomocą kradzieży.
Art. 291 kodeksu karnego
§ 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

KPP Wałcz

Fot: prawo.pl