ODPOWIEDZĄ ZA ROZBÓJ NA 15-LATKU

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Czarnkowscy kryminalni zatrzymali 15 i 21-latka podejrzanych o rozbój na małoletnim. Napastnicy zaatakowali nastolatka na terenie posesji zamieszkałej przez młodszego ze sprawców, gdzie obezwładnili go gazem, a potem pobili i okradli. W ciągu kilkunastu minut od zgłoszenia obaj trafili w ręce mundurowych. Wobec 21-latka prokurator zastosował dozór policyjny, natomiast o dalszym losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Informacja o zdarzeniu dotarła do czarnkowskich mundurowych 9 sierpnia br. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kilka godzin wcześniej został zwabiony przez sprawców na posesję, na której mieszkał jeden z nich. W pewnym momencie napastnicy zaatakowali 15-latka. Najpierw obezwładnili go, używając gazu, a potem szarpali go, popychali oraz uderzali pięściami po całym ciele. Następnie ukradli mu plecak wraz z dokumentami, kartę bankomatową oraz telefon komórkowy. Małoletni po tym jak zdołał uciec napastnikom pobiegł na pobliską posesję, której właścicielka zadzwoniła na numer alarmowy z prośbą o pomoc. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne.

Powiadomieni funkcjonariusze natychmiast przystąpili do pracy. W ciągu kilkunastu minut od zgłoszenia dotarli do sprawców rozboju. To 15 i 21-letni mieszkańcy Czarnkowa. Są oni doskonale znani miejscowym stróżom prawa. Starszy z zatrzymanych był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Przy młodszym z napastników mundurowi znaleźli kilka gramów marihuany i ,,działkę” amfetaminy, a w jego miejscu zamieszkania skradzione przedmioty.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 21-latkowi zarzut dokonania rozboju. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny. Może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Natomiast młodszy ze sprawców przyznał się i został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Teraz za swoje niezgodne z prawem zachowanie oraz posiadanie narkotyków będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków