Ogień na poddaszu

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

SOKOŁOWO BUDZYŃSKIE. Pożar domu wielorodzinnego w Sokołowie Budzyńskim. Ogień pojawił się na zamieszkanym poddaszu. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale budynek nie nadaje się do zamieszkania..

Do pożaru doszło 6 października po godzinie 13. Domownicy (2 osoby) wyszli na zewnątrz jeszcze przed przybyciem służb. A do akcji gaśniczej wysłano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP Sokołowo Budzyńskie, OSP KSRG Budzyń i OSP KSRG Wyszyny.

Gdy pierwszy zastęp przybył na miejsce, pożarem objęte było już całe poddasze oraz konstrukcja dachu.

-Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na podaniu kilku prądów wody od środka oraz od zewnątrz. Następnie przy użyciu drabiny mechanicznej i sprzętu burzącego dokonano częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachowej oraz pokrycia dachowego celem dotarcia do ukrytych zarzewi ognia. Dalsze działania polegały na dogaszeniu pożaru i wyniesieniu spalonych oraz nadpalonych rzeczy na zewnątrz – relacjonuje  mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży.

Na miejsce przybył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Budzyń oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który zakazał użytkowania domu w wyniku zniszczeń pożarowych. Mieszkańcy (7 osób) noc spędzili u swoich rodzin.

W blisko czterogodzinnej akcji brało udział 10 zastępów straży pożarnej, pogotowie energetyczne, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Policja.

(Red.)
Fot. Leszek Naranowicz