Opowiedz swoją wielkopolską historię…

Chodzież Czarnków Kultura Najnowsze Piła Trzcianka Wydarzenia Złotów

PIŁA. Agencja i księgarnie Locum w Wągrowcu oraz Dom Książki w Pile zapraszają do udziału w konkursie na esej – Opowiedz Swoją Wielkopolską Historię.

 Konkurs adresowany jest do osób  wieku 18+.

Czekamy na opowieści, z życia wzięte, własne lub zasłyszane od rodziców i dziadków, spisane na dwóch kartkach A4 (lub 8000 znaków, łącznie ze spacjami – nie licząc tytułu). Można dołączyć zdjęcia. Termin nadsyłania niepublikowanych nigdzie tekstów – 20 grudnia 2021 r. Na laureatów czekają nagrody: weekend w Agroturystyce Jaśkowo oraz ciekawe książki.

Konkurs odbywa się w ramach projektu Jelenie Czytają.To wspólne czytanie z twórcami książek; pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, redaktorami, wydawcami, w małych księgarniach północnej Wielkopolski (Dom Księgarski w Pile, Księgarnia Locum w Wągrowcu), stanowiące nieustanną rozmowę o naszej historii, o kulturze i tożsamości, życiu codziennym oraz przyrodzie; bez podziałów, bo książki to przede wszystkim dobro, a nie towar.

W roku 2021 szczególną uwagę poświęcamy także integracji wielopokoleniowej i seniorom. Seniorzy to prawdziwa kopalnia wiedzy i doświadczeń, którymi jednak nie zawsze mieli lub mają się z kim podzielić. Historia nie jest pisana tak, jak się ją przeżyło, i nie powinna. „Mieszkańcy przeszłości” wiedzą lepiej od nas, jak to jest tam „mieszkać”, ale większość z nich nie była wówczas dobrze przygotowana, aby zrozumieć, co się z nimi działo i dlaczego.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa