Owocna współpraca Trzcianki z Samorządem Wojewódzkim

Inwestycje Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Współpraca gminy Trzcianka z Samorządem Województwa Wielkopolskiego przebiega niezwykle owocnie. W ostatnich pięciu latach Trzcianka stała się beneficjentem blisko 30 milionów złotych.

W ubiegły piątek (27 listopada 2020 r.) w Kinie za Rogiem w Trzciance, podczas konferencji prasowej, Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Mirosława Rutkowska-Krupka – przewodnicząca Komisji Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej Sejmiku Wojewódzkiego, podsumowali współpracę z powiatem czarnkowsko-trzcianeckim w latach 2015-2020.

Łącznie do całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego trafiło ponad 352 milionów złotych z Funduszy Europejskich dla Wielkopolski oraz innych środków pochodzących z budżetu Samorządu Wielkopolskiego. Środki zewnętrzne przyspieszają rozwój całego regionu, w tym Trzcianki i pozwalają na realizację projektów, których nie sposób byłoby zrealizować bez tak wielkiego wsparcia.

Do największych projektów, których beneficjentem jest gmina Trzcianka należą: – termomodernizacja budynków użyteczności publicznej: Szkoły Podstawowej w Białej, Łomnicy, Przedszkoli nr 1;2;3 w Trzciance, – zagospodarowanie Pl. Pocztowego wraz z utworzeniem CIS oraz zagospodarowanie Targowiska miejskiego z terenami przyległymi, – budowa drogi dla rowerów ze Smolarni do Trzcianki, – przebudowa budynku użytkowego na Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rychliku, – małe kino społecznościowe w Trzciance, – Szatnia na Medal przy jeziorze Długim (zwanym Logo), – budowa miejsc obsługi rowerzystów na Transwielkopolskiej Trasie Rowerowej w Łomnicy oraz łączącej się z nią Trasie Euroroute R1 w Siedlisku, – wykonanie izolacji pionowej ścian fundamentowych Muzeum Ziemi Nadnoteckiej, – remonty i odnowa nawierzchni drogi nr 180 odc. Trzcianka ? Wrząca, – wykonanie drogi tymczasowej na trasie powiatowej nr 178 w Trzciance.

Oprócz podsumowania pięcioletniego wsparcia, rozmawiano także o planach na przyszłość. Potwierdzoną deklarację współpracy w zakresie budowy obwodnicy Trzcianki otrzymali: radny powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Grzegorz Bogacz, burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski oraz wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Marek Dąbrowski. Jak wspominał burmistrz ? ?Jeszcze w grudniu planowane jest ogłoszenie przetargu na wspólne wykonanie? koncepcji technicznej tejże inwestycji, co potrwa ok. 24 miesiące, ale jest milowym krokiem w tym zakresie!?

Po konferencji włodarz gminy zaprosił obecnych oficjeli oraz media na wspólny objazd po dwóch niemalże zrealizowanych już inwestycjach: Szatni na Medal i drogi rowerowej Trzcianka ? Smolarnia.

Dawid Czyż/ UM Trzcianka