Pięciu poszukiwanych zatrzymanych jednego dnia

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia
PIŁA. Funkcjonariusze pionu kryminalnego, specjalizujący się w poszukiwaniach osób zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy próbowali uniknąć odpowiedzialności za wcześniejsze konflikty z prawem. Jeden z nich spędzi w zakładzie karnym 3 lata i 6 miesięcy.

Zespół identyfikacji i poszukiwań osób, wchodzący w skład Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki każdego dnia zajmuje się zatrzymywaniem osób, które ukrywają się przed odbyciem zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności.

-4 listopada kryminalni zatrzymali aż pięciu mężczyzn w wieku od 27 do 45 lat, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. 30-letni pilanin kiedy zorientował się, że zmierzają do niego nieumundurowani policjanci postanowił uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pieszy pościg i po kilkunastu metrach zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna trafił do aresztu odbyć karę ponad 4 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejszej popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości – mówi st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Jak zaznacza, najwyższy wymiar kary miał do odbycia najmłodszy z mężczyzn.

-27-letni pilanin został skazany wyrokiem sądu na trzy i pół roku kary pozbawienia wolności w związku z dokonaniem rozboju – dodaje oficer prasowy KPP w Pile.

Zatrzymani mężczyźni trafili do zakładu karnego.

(Red.)
Fot. KPP Piła