Policjanci uratowali kota. Teraz kot szuka domu…

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia Zwierzęta

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu pełniąc służbę wspólnie ze słuchaczami ze Szkoły Policji w Pile w trakcie patrolowania gminy Wałcz, znaleźli na drodze małego kotka. Kociak był zaniedbany, zziębnięty i wygłodniały. Świadczył o tym, wygląd i zachowanie zwierzaka. Czworonóg trafił pod opiekę lekarza weterynarii w Wałczu.

Kotek stał na środku drogi pomiędzy miejscowością Różewo, a Popowo w gminie Wałcz. Funkcjonariusze widząc zwierzę już z daleka, zwolnili prędkość radiowozu, a następnie mł. asp. Rafał Nieckarz wyszedł z pojazdu aby zabrać kotka z ulicy. Przestraszony maluch uciekł w zarośla i dopiero tam, udało się go schwytać.

Kotek początkowo wykazywał nieufność, był przestraszony i apatyczny, a już po chwili, kiedy rozgrzał się w radiowozie, zabiegał o względy mundurowych, zaczepiając łapkami i wskakując na kolana post. Bartłomieja Adamczyka. Następnie został przewieziony pod opiekę do lekarza weterynarii. Maluch był zaniedbany, zziębnięty i wygłodniały. Policjanci dzielnicowi już powiadomili swoich podopiecznych z rejonów służbowych z prośbą o znalezienie domu dla kotka.

Informacja w sprawie kotka pod numerem tel. 667 094 034.

https://walcz.policja.gov.pl/zwa/aktualnosci/aktualnosci/52004,Policjanci-zaopiekowali-sie-malym-kotkiem.html