Policyjna misja, która przybrała szczególny wymiar

Interwencje Na sygnale Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu bardzo chętnie angażują się w działania charytatywne – niezależnie od służbowych obowiązków. Motto, które przyświeca wszystkim policjantom „Pomagamy i chronimy” jest także misją, którą funkcjonariusze wypełniają z dumą każdego dnia. Obecnie jak większość społeczeństwa mundurowi pomagają sąsiadom ze wschodu, w trudnym dla nich czasie.

Bezlitosne obrazy wojny szokują i wzruszają także funkcjonariuszy, którzy nie tylko wykonują swoje zadania, ale z potrzeby serca troszczą się o drugiego człowieka.

Niezależnie od obowiązków służbowych wałeccy policjanci jak i wszyscy Polacy włączają się        w pomoc Uchodźcom z Ukrainy. Obywatele ze wschodu, którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych dotarli także do Wałcza. To 35 osób, głównie matki z dziećmi.

Nowy dach nad głową w którym obecnie przebywają  należało doposażyć w potrzebne meble. Policjanci wspierani przez ludzi dobrego serca przywieźli do obecnego ich lokum brakujące łóżko, szafę, regał z półkami.

Prozaiczne czynności takie jak: skręcanie i ustawianie przewiezionych mebli wynikają z odruchu serca aby ludzie dotknięci wojną czuli się w nowym miejscu bezpiecznie. Zwłaszcza najmłodsi dla których wojna jest czymś niezrozumiałym.

Policyjne motto „Pomagamy i chronimy” w obecnym czasie przybrało dla policjantów szczególny wymiar.

  • KPP Wałcz