Poruszał się rowerem w stanie nietrzeźwości, ale również był poszukiwany dwoma listami gończymi

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej jednostki zatrzymali na terenie gminy Łobżenica 39-letniego mężczyznę, który nie tylko poruszał się rowerem w stanie nietrzeźwości, ale również był poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Policjanci pilskiej drogówki każdego dnia obserwują zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego i reagują na popełniane wykroczenia. Jednym z nich jest jazda rowerem po drodze dla pieszych. To właśnie było podstawą do wczorajszej kontroli 39-letniego mieszkańca gminy Łobżenica.

– Mundurowi podczas kontroli sprawdzili stan trzeźwości cyklisty. Jak się chwilę później okazało mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 39-latek jest osobą poszukiwaną dwoma listami gończymi do odbycia łącznej kary pozbawienia wolności w wymiarze ponad 3 lat – oznajmił sierż. szt. Wojciech Zeszot.

Mieszkaniec gminy Łobżenica został zatrzymany i trafi do zakładu karnego, aby odbyć wcześniej zasądzoną karę. Dodatkowo wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości.