Posiadał w samochodzie blisko 20 gramów marihuany

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Chwilę później okazało się, że oprócz wykroczenia popełnił również przestępstwo, ponieważ posiadał w samochodzie blisko 20 gramów marihuany.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia kontrolują zachowanie kierowców na drodze i reagują na wszelkie przejawy nieodpowiedzialnych oraz niebezpiecznych zachowań. W środę, 5 kwietnia bieżącego roku, jeden z patroli prowadził działania w obrębie Drogi Wojewódzkiej nr 188 prowadzącej z Piły do Złotowa.

Kilka minut po godzinie 19 funkcjonariusze zauważyli jak kierujący samochodem marki VW przekracza dozwoloną prędkość o 25km/h. Kierowca został niezwłocznie zatrzymany do kontroli. W trakcie czynności mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i zestresowany. Policjanci postanowili sprawdzić czy posiada on przy sobie jakiekolwiek przedmioty zabronione prawem.

Chwilę później mundurowi w schowku samochodu ujawnili 4 woreczki z marihuaną. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to blisko 20 gramów. 27-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego został zatrzymany.

Ostatecznie mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w wysokości 300 złotych i 5 punktów karnych, natomiast za popełnione przestępstwo usłyszy zarzut posiadania narkotyków, które jest zagrożone karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.