W pilskim szpitalu doceniają pomoc miasta

Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

PIŁA. Podziękowania za przekazanie kardiomonitorów oraz mieszkań z programu “Mieszkanie na start? dla lekarzy, przekazał na ręce  prezydenta Piły  Piotra Głowskiego,  dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile   Wojciech Szafrański. Przypomnimy, że wartość przekazanej aparatury medycznej to  blisko 210 000 złotych.

– Dziękuję serdecznie za przekazanie kardiomonitorów dla Oddziału Kardiologicznego naszego szpitala. Przekazany sprzęt stanowi bardzo duże wsparcie dla naszej pracy, a pacjentom z Piły i regionu zapewnia dużo większy komfort i skuteczniejsze świadczenie usług medycznych ? powiedział dyrektor Wojciech  Szafrański podczas spotkania z prezydentem Piotrem Głowskim.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile podziękował również prezydentowi za wsparcie, jakiego Gmina Piła udziela pilskiej lecznicy w rekrutacji do pracy lekarzy.

– Dziękuję również panu za przekazanie do dyspozycji lekarzy mieszkań z  programu ?  Mieszkanie na start?. Dzięki temu mogliśmy poprawić sytuację kadrową w naszym szpitalu. Z mieszkań skorzysta 3 lekarzy ? powiedział Wojciech Szafrański.

Podczas spotkania dyrektor Szpitala Specjalistycznego poprosił także prezydenta Piły o dalszą pomoc.

– Takie zauważalne i odczuwalne wsparcie i zaangażowanie władz samorządowych, z pewnością przyczynia się do podniesienia jakości i zakresu świadczenia usług medycznych przez nasz szpital ? powiedział W. Szafrański.

– Czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo medyczne mieszkańców Piły i dlatego będziemy pilskiemu szpitalowi pomagać w miarę możliwości finansowych miejskiego budżetu ? zadeklarował prezydent Piotr Głowski.

UM Piła