POWIAT PILSKI PODPISAŁ UMOWĘ O WSPÓŁPRACY Z ARDAGH GLASS S.A.

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Powiat Pilski i Szkoła przy Teatralnej podpisali umowę o współpracy z Ardagh Glass S.A. Zakład w Ujściu. Głównym celem nawiązanej współpracy jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego uczniów w zawodzie automatyk oraz zwiększenie liczby przyszłych pracowników huty w tym zawodzie.

– Dobre wykształcenie, które wynoszą uczniowie naszych szkół to inwestycja w ich przyszłość i karierę. Robimy wszystko, aby weszli w dorosłe życie z jak najlepszymi umiejętnościami i znaleźli dobrą pracę. Służą temu m.in. umowy o współpracy z nowoczesnymi firmami i zakładami pracy, w których uczniowie mogą odbywać praktyki zawodowe i szkolenia – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W imieniu Ardagh Glass S.A. umowę podpisali Sławomir Grajczyk, dyrektor Zakładu w Ujściu oraz Agnieszka Jagodzińska, specjalista ds. personalnych, w imieniu szkoły – dyrektor Piotr Halama, w imieniu Powiatu Pilskiego Starosta Pilski Eligiusz Komarowski i członek Zarządu Powiatu Marek Kamiński.

– Najlepsi uczniowie będą mieli szansę na stypendium i nagrody za najlepsze wyniki w nauce i z zajęć praktycznych, ufundowane przez hutę w Ujściu – informuje Sławomir Grajczyk, Dyrektor Huty Szkła Ujście.

Umowa zobowiązuje wszystkich partnerów do unowocześniania procesu kształcenia oraz bazy dydaktycznej z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych.

***
Ujska huta szkła to nowoczesny zakład produkcyjny, z jednym piecem szklarskim tzw. wanną, trzema liniami produkcyjnymi, nowoczesnym parkiem maszynowym. Dziennie w Ujściu produkuje się niemal milion wyrobów. W butelki z Ujścia zaopatrują się najwięksi producenci napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Właścicielem firmy jest irlandzki koncern opakowaniowy – Ardagh Group, który działa w 16 krajach, posiada 65 zakładów produkcyjnych i zatrudnia około 21 tysięcy ludzi.